شروع کنید

نرم افزار IVA-2

نرم افزار IVA-2

نرم افزار IVA-2 در کلینیک
 
 
برای تشخیص اختلال نقص توجه، بیش فعالی(ADHD)، هیچگونه آزمایش پزشکی، فیزیکی یا تصویربرداری خاصی وجود ندارد. به همین دلیل، بیش فعالی می‌بایست توسط یک پزشک یا هرگونه متخصص دیگری، مثل یک درمانگر، تشخیص داده شود.
نرم افزار IVA-2، هم به منظور تشخیص ADHD و نوعِ این اختلال(نقص توجه، نوع بیش فعال-تکانشی و یا نوع ترکیبی) و هم به منظور ارزیابی روند درمان، می‌تواند استفاده شود.
 

آزمون توجه و تمرکز IVA -2 یک تست نوروسایکولوژی ( عصب شناختی ) جهت ارزیابی توجه در هر دو حیطه توجه دیداری و توجه شنیداری و همچنین بررسی عملکرد کنترل تکانش می باشد. یعنی پرسشنامه نیست و یک آزمون کامپیوتری است که با دقت بالایی وضعیت توجه و تمرکز را بررسی می نماید و عملکرد سیستم عصبی را مسئله توجه و تمرکز مشخص می نماید.
این آزمون برای ارزیابی عملکرد کودکان بالای ۶ سال،نوجوانان و بزرگسالان قابل اجرا خواهد بود. مدت زمان اجرای این آزمون ۲۰ دقیقه است و در این مدت ۵۰۰ محرک دیداری و شنیداری به آزمودنی ارائه می شود.
این نرم افزار قابلیت های اندازه گیری جداگانه توسط والدین، معلمان و خود مراجع است که میتواند به متخصصان در داشتنِ یک تشخیص همه جانبه کمک کند.
با این همه، استفاده از IVA-2 مستلزم آن است که تحت نظارت یک متخصص اجرا شود و البته نمی تواند به تنهایی یک ابزار تشخیصی قطعی باشد، بلکه باید به عنوان بخشی از یک ارزیابیِ جامع مورد استفاده قرار گیرد.

روانشاسی کودکان

نمایش همه

بقای شی یا پایداری شی و ADHD

ژان پیاژه، نخستین کسی بود که بقای شی (Object permanence)در نوزادان را مورد مطالعه قرار داد. وی معتقد بود که بقای شیء یکی از مهم‌ترین ادراکاتی است که نوزادان به…

اختلال ADHD و اختلال هماهنگی حرکاتی(DCD)

یکی از اختلال های همراه ADHD ،اختلال هماهنگی حرکتی است یا Developmental coordination disorder، (DCD) مشکلات عملکرد حرکتی کودکان مبتلا به ADHD معمولا به عنوان  حواس پرتی و تکانشگری، به…

سندرم روده تحریک پذیر(IBS) و اختلال ADHD

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و اختلال ADHD

سندرم‌ روده تحریک پذیر(IBS)یک اختلال بسیار شایع گوارشی است. علائم آن شامل: درد شکم اسهال یبوست گاز معده بیش از حد علائم  سندرم روده تحریک پذیر (IBS) با استرس تشدید…