شروع کنید

نرم افزار IVA-2

نرم افزار IVA-2

نرم افزار IVA-2 در کلینیک
 
 
برای تشخیص اختلال نقص توجه، بیش فعالی(ADHD)، هیچگونه آزمایش پزشکی، فیزیکی یا تصویربرداری خاصی وجود ندارد. به همین دلیل، بیش فعالی می‌بایست توسط یک پزشک یا هرگونه متخصص دیگری، مثل یک درمانگر، تشخیص داده شود.
نرم افزار IVA-2، هم به منظور تشخیص ADHD و نوعِ این اختلال(نقص توجه، نوع بیش فعال-تکانشی و یا نوع ترکیبی) و هم به منظور ارزیابی روند درمان، می‌تواند استفاده شود.
 

آزمون توجه و تمرکز IVA -2 یک تست نوروسایکولوژی ( عصب شناختی ) جهت ارزیابی توجه در هر دو حیطه توجه دیداری و توجه شنیداری و همچنین بررسی عملکرد کنترل تکانش می باشد. یعنی پرسشنامه نیست و یک آزمون کامپیوتری است که با دقت بالایی وضعیت توجه و تمرکز را بررسی می نماید و عملکرد سیستم عصبی را مسئله توجه و تمرکز مشخص می نماید.
این آزمون برای ارزیابی عملکرد کودکان بالای ۶ سال،نوجوانان و بزرگسالان قابل اجرا خواهد بود. مدت زمان اجرای این آزمون ۲۰ دقیقه است و در این مدت ۵۰۰ محرک دیداری و شنیداری به آزمودنی ارائه می شود.
این نرم افزار قابلیت های اندازه گیری جداگانه توسط والدین، معلمان و خود مراجع است که میتواند به متخصصان در داشتنِ یک تشخیص همه جانبه کمک کند.
با این همه، استفاده از IVA-2 مستلزم آن است که تحت نظارت یک متخصص اجرا شود و البته نمی تواند به تنهایی یک ابزار تشخیصی قطعی باشد، بلکه باید به عنوان بخشی از یک ارزیابیِ جامع مورد استفاده قرار گیرد.

روانشاسی کودکان

نمایش همه

مدیریت رفتاری کودک ADHD

تربیت کودک مبتلا به ADHD،باتوجه به شدت و علائم این اختلال بسیار متفاوتر از کودکان دیگر است. و والدین این کودکان باید صبر و حوصله بسیاری در این مسیر داشته…

آگاه سازی کودک از ADHD

به بازگشایی مدارس کم مانده و چالش های والدین کودکان مبتلا به ADHD در این دوران  کم نیست. و آموزش به کودکان مبتلا به ADHD می تواند یکی از چالش…

ADHD،سبک شناختی متمایز

یادگیری بهینه داشته باشید تا به نتایج مطلوب برسید،یکی از اصول یادگیری شناخت روش یادگیری مخصوص به خود است. در مبتلایان به ADHD دانستن روش یادگیری مخصوص به خودشان معجزه…

دیسگرافیا(Dysgraphia) و ADHD

دیسگرافیا یک اختلال یادگیری در ابعاد نوشتاری می باشد و در  اکثر افراد مبتلا به ADHD دیده می شود به ویژه کودکان.اما مبتلا بودن  به ADHD دلیل قطعی برای داشتن…